Шенжен Yuyue електронска технологија копродукции, Рибар

Јазик
ПРОИЗВОДИ
Тој е посветен на корисниците да им обезбеди сеопфатни дигитални додатоци решенија. Производите вклучуваат серија на периферни перифери на компјутер, серија за периферни преносни уреди, серија на дигитални периферни трансфер, серии за трансфер на USB2.0 / 3.0 / 3.1 usb-c, серија за трансфер на SlimPort, серија за дистрибуција на HDMI, итн.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
 • Мини вентилатор за полнење на вратот што се обесува на светло со LED-полнење
  Мини вентилатор за полнење на вратот што се обесува на светло со LED-полнење
  Мини вентилатор за полнење на вратот што се обесува на светло со LED-полнење УСБ-полнење на светло, лесен, мрзлив, вентилатор за врат, обесен, преносни навивачи за спортски вратоврски, за врата, за кампување Батерија на полнење 2000mAh: Може да се напојува и да се полни од сите 5V излезни USB уреди (како што се банки за напојување, компјутери, итн.). Откако ќе се наполни целосно, батеријата може да работи 2-8 часа. 3 Брзини на прилагодување: Поставките за мала / средна / голема брзина ги задоволуваат различните потреби за брзина на ветерот. Најголемата брзина на ветерот дува воздух со 5,9 М / С! Карактеристика: 1. Дизајн за слободни раце и слушалки: Кога одите, дефинитивно не сакате да држите вентилатор, уникатен дизајн на слободни раце и слушалки, со што можете да го закачите вентилаторот околу вратот. 2. ЛЕД + 360 ° Двоен вентилатор што може да се ротира, двојно да се излади: Со варијабилен режим на LED, погоден за спорт / читање навечер. Овој вентилатор за вратоврска може флексибилно да ја прилагоди насоката 360 °, што ви овозможува да ја пронајдете најсоодветната насока на ветерот. 3. 3 Прилагодливо ниво на брзина: Ножот на вентилаторот е со седум листови, ветерот е помоќен. Многу навивачи на пазарот се дизајнирани со трилисни сечила. Ветерот е многу мал и слаб шум. Овој личен вентилатор за слободни раце има ниско / средно / високо ниво на 3 брзини 4. Вентилатор за полнење преку USB: Вградена литиумска батерија од 2000mAh, може да го полните вентилаторот преку USB кабел. И УСБ-кабелот што доаѓа со вентилаторот компатибилен со која било USB-порта, како што се компјутер, лаптопи, енергетска банка и обичен приклучок и сл. 5. Широка примена и гаранција: Овој преносен вентилатор е идеален за лично ладење, канцеларија, активности на отворено, како кампување, патувања, пешачење, качување и гледање спорт и сл. За долга коса, ве молиме врзете ја косата кога носите вентилатор за да спречите да се меша во вентилаторот. Забелешка: Пакетот содржи вентилатор за полнење, USB кабел за полнење, упатство за употреба, без есенцијално масло / парфем. Пред да го користите вентилаторот за ладење на вратот, не заборавајте да врзете долга коса за да избегнете повреда. Опис на производот: Материјал на производот: ABS пластика и силикон Големина на производ: 190 * 230 * 30мм Дизајн: 3 брзини прилагодливи Лесен запчаник: 2 Влез за полнење: DC5V 1A Време на полнење: 3 часа Модел на батерија: 18650-3.7V 2000MAH Мотор: DC мотор без четки Тежина: 185гр Стил: Вентилатор за закачување на вратот на УСБ Подарок за: Пријатели (Роденден. Божиќ. Новогодишни подароци) Опсег на употреба: дома / училиште / канцеларија / на отворено Одржување на производот: Не ставајте ги прстите во вентилаторот, на деца под 6 години треба да им помага старател. 1. Дизајн на бесење: Уникатен дизајн на висечки врат, различен од претходниот стил на дизајн, дизајнот на вентилаторот е пофлексибилен, може да се носи наоколу, а променливото осветлување ве прави привлечни кога уживате во свежината на вентилаторот. Мора да се има за летото 2. Променлива употреба: Овој мал вентилатор за виси врат може да се преклопи, така што имате различни начини да го користите, главата на овој вентилатор може да се сврти за 360 степени. (1) Може да се обеси околу вратот (2) Променете ја неговата форма, ставете ја на масата и користете ја (3) Може да се користи и на рака. 3. Прилагодлива брзина на ветерот: (1) Мала брзина: нежно ветре и пријатно искуство (2) Средна брзина: Освежувачки доаѓаат да ја одземат топлината (3) Голема брзина: Доаѓаат силна брзина на ветер, кул моменти 4. Променливи волшебни LED светла: Посебниот дизајн на LED осветлување ви овозможува да уживате во свежината привлекувајќи внимание. Постојат 4 бои на виножитото, и има фиксни бели светла за осветлување. Можете да изберете помеѓу два режима. 5. Вентилатор за полнење преку USB: Целосното полнење може да работи 2-8 часа. Удобно е да се носи насекаде и во кое било време. Добар избор на ден на училиште, подарок за роденден.
 • Мала тежина 3 во 1 тип на C Мини вентилатор за полнење што може да се свитка на свиткување
  Мала тежина 3 во 1 тип на C Мини вентилатор за полнење што може да се свитка на свиткување
  Мала тежина 3 во 1 мини вентилатор за полнење преку USB кој може да се свитка Прилагодено лого Giveaway Mini 2/3 In 1 Type C Android IPhone Пренослив вентилатор за паметен телефон Сите модели имаат: Андроид интерфејс, Интерфејс на Епл, Андроид + УСБ, Епл + Андроид. Име на производот: мини вентилатор за телефон 2 in1 / мини вентилатор за телефон 3/1 вентилатор за телефон Големина: 9cmx3,8x4,3cm Напон: 5V моќност: 1W Боја: Бела, црна, црвена, портокалова, зелена, сина Материјал: TPE + ABS Пакирање Детејли: ПП торба за секоја ставка Опис на производот: За IPhone5 / 5S / SE / 6 / 6S / 6S Plus / 7/7 Plus / 8 / 8Plus / X За HUAWEI / XIAOMI / BLACKBERRY / SAMSUNG / OPPO / VIVO / OnePlus Бела, портокалова, зелена, розова, црна, сина, повеќе бои по избор 100% сосема нов и квалитетен Моторни вртежи 16000 вртења Моторот може да работи континуирано 100 + часа TPE материјал за заштита на животната средина Без батерија, само USB / микро USB / молња / Type-C напојување Уникатен дизајн што може да се свитка, исто така има мала тежина Силен ветер, низок шум и заштеда на енергија Долго работно време со мала потрошувачка на енергија Пренослив, низок шум, гарантиран квалитет со долг работен век
 • Рачен ноќен сијалички склопувачки мини-вентилатор за полнење преку USB
  Рачен ноќен сијалички склопувачки мини-вентилатор за полнење преку USB
  Рачен ноќен сијалички преклопен USB-полнеж мини вентилатор Мини рачен склопувачки вентилатор за ноќно светло УСБ-вентилатор за полнење со LED држач за вшмукувач Пренослив USB-мини навивачи за полнење на LED-навивачи за креативни телефонски вентилатори Батерија на полнење 800mAh: Може да се напојува и да се полни од сите 5V излезни USB уреди (како што се банки за напојување, компјутери и сл.). Откако ќе се наполни целосно, батеријата може да работи 2-3 часа. 2 Брзини на прилагодување: Ниска // Поставките за голема брзина ги задоволуваат различните потреби за брзина на ветерот. Најголемата брзина на ветерот дува воздух со 5,9 М / С! Карактеристика: 1. Професионален пренослив вентилатор со интеграција на дизајнот, едноставен изглед и цврста структура. 2. Вентилатор за полнење USB на полнење со држач за телефони за преклопување на вшмукување, интелигентен систем за управување, сигурна изведба, што е целосно функционално и лесно ракување. 3. Користење на меѓународна стандардна литиумска батерија (вклучена), која може да се рециклира и да се полни со USB полнач, компјутер и енергетска банка. 4. Уникатен дизајн на пренослив вентилатор, креативен стил, изработен од висококвалитетен ABS + силикон, има солидна структура и притисок. 5. Вентилатор за напојување прилагодлив со повеќе брзини, спуштете го или исклучете го воздухот со бесконечно технологија со променлива брзина, ефикасна и заштедете енергија 6. Вентилатор за полнење преку USB: Вградена литиумска батерија на полнење 800mAh, можете да го полните вентилаторот преку USB кабел. И УСБ-кабелот што доаѓа со вентилаторот компатибилен со која било USB-порта, како што се компјутер, лаптопи, енергетска банка и обичен приклучок и сл. Забелешка: Пакетот содржи вентилатор за полнење на полнење, USB кабел за полнење, упатство за употреба, без есенцијално масло / парфем. Пред да го користите вентилаторот за морон, ве молиме, не заборавајте да врзете долга коса за да избегнете повреда. Опис на производот: Материјал на производот: ABS пластика + силикон Дизајн: 2 брзини прилагодливи Влез за полнење: DC5V 1A Време на полнење: 3 часа Модел на батерија: 18650-3.7V 800MAH Мотор: DC мотор без четки Стил: USB вентилатор за вшмукување со држач за телефон Подарок за: Пријатели (Роденден. Божиќ. Новогодишни подароци) Опсег на употреба: дом / училиште / канцеларија Одржување на производот: Не ставајте ги прстите во вентилаторот, на деца под 6 години треба да им помага старател.
 • Одвојлив држач за телефон 2000 MAh USB вентилатор за полнење
  Одвојлив држач за телефон 2000 MAh USB вентилатор за полнење
  Одвојлив држач за телефон 2000 MAh USB вентилатор за полнење Пренослив USB фан за полнење на работната површина со одвојлив држач за телефон за внатрешни работи Батерија на полнење 2000mAh: Може да се напојува и да се полни од сите 5V излезни USB уреди (како што се банки за напојување, компјутери, итн.). Откако ќе се наполни целосно, батеријата може да работи 2-6,5 часа. 3 Брзини на прилагодување: Поставките за мала / средна / голема брзина ги задоволуваат различните потреби за брзина на ветерот. Најголемата брзина на ветерот дува воздух со 5,9 М / С! Карактеристика: 1. Професионален пренослив вентилатор со интеграција на дизајнот, едноставен изглед и цврста структура. 2. USB вентилатор за наполнување на работната маса со држач за телефон што може да се оддели, интелигентен систем за управување, сигурна изведба, што е целосно функционално и лесно ракување. 3. Користејќи литиумска батерија со меѓународен стандарден капацитет (Исклучено), што може да се рециклира и да се полни со USB полнач, компјутер и енергетска банка. 4. Уникатен дизајн на пренослив вентилатор, креативен стил, изработен од висококвалитетен ABS, има солидна структура и притисок. 5. Вентилатор за напојување прилагодлив со повеќе брзини, спуштете го или исклучете го воздухот со бесконечно технологија со променлива брзина, ефикасна и заштедете енергија 6. Вентилатор за полнење преку USB: Вградена литиумска батерија од 2000mAh, може да го полните вентилаторот преку USB кабел. И УСБ-кабелот што доаѓа со вентилаторот компатибилен со која било USB-порта, како што се компјутер, лаптопи, енергетска банка и обичен приклучок и сл. Забелешка: Пакетот содржи вентилатор за полнење, USB кабел за полнење, упатство за употреба, без есенцијално масло / парфем. Пред да го користите вентилаторот на работната маса, не заборавајте да врзете долга коса за да избегнете повреда. Опис на производот: Материјал на производот: ABS пластика Дизајн: 3 брзини прилагодливи Влез за полнење: DC5V 0,8A Време на полнење: 2,5 часа Работно време: најмала брзина, 6,5 часа, средна брзина, 3,5 часа, поголема брзина, 2 часа Модел на батерија: 18650-3.7V 2000MAH Мотор: DC мотор без четки Стил: USB фан на работната површина со одвојлив држач за телефон Подарок за: Пријатели (Роденден. Божиќ. Новогодишни подароци) Опсег на употреба: дом / училиште / канцеларија Одржување на производот: Не ставајте ги прстите во вентилаторот, на деца под 6 години треба да им помага старател.
НАШАТА УСЛУГА
Нашата компанија е посветена на Р.
& Д производи, задоволени барањата на нашите клиенти.
Нашата гаранција за квалитет на производот е 12 месеци.
Нашиот тим за услуги ќе одговори на вашето прашање во рок од 2 часа.
Нашиот OEM / ODM капацитет:
Повеќе од 1.000 метри квадратни фабрика, повеќе од 50 квалификувани работници, 2 склопувачки линии, два сета машина за обликување со инјектирање, два сета машина со висока фреквенција - еден сет машина за струење , 2 сет на тенџере за лемење , и дигитална интелигентна жичана лента, машина за ликвидација , Пневматски стриптизер. Месечно надминува 30.000 единици.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
ЗА НАС
Шенжен Yuyue електронска технологија копродукции, Ltd основана во 2009 година, специјализирана за USB HUB, TYPE-C Docking Station
& Мрежен адаптер
Шенжен Yuyue електронска технологија копродукции, Ltd основана во 2009 година, специјализирана за USB HUB, TYPE-C Docking Station
& Мрежен адаптер. Повеќе од 11 години искуство во производство, тој стана голем производител во оваа област.

Тоа е високо-технолошко претпријатие што интегрира истражување и развој, дизајн, производство и продажба. Тој е посветен на корисниците да им обезбеди сеопфатни решенија за дигитални додатоци. Производите вклучуваат серија на периферни перифери на компјутер, серија за периферни преносни уреди, серија на дигитални периферни трансфер, серии за трансфер на USB2.0 / 3.0 / 3.1 usb-c, серија за трансфер на SlimPort, серија за дистрибуција на HDMI, итн.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Ако имате повеќе прашања, пишете до САД
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.